About Me

Wolontariat
Jak wygląda praca wolontariusza w dniu Finału?

Po zarejestrowaniu się jako wolontariusz, otrzymasz już swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które wręczysz każdej osobie wrzucającej pieniądze do puszki kwestarskiej. Pamiętaj aby zapoznać się z regulaminem wolontariusza, który jest dostępny tutaj i jesteś już gotów do rozpoczęcia kwesty.

Bardzo ważne! zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału tj. 13 stycznia 2019r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

About Me

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Każdy ma wybór!

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu mieszczącego się przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu otrzymasz od Fundacji WOŚP informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej.

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń. 

Jak wygląda wolontariusz 27. Finału WOŚP

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czasami nawet terminal płatniczy, czerwone serduszka - naklejki, drugi wolontariusz i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR.

Wzór Identyfikatora WOŚP

About Me